(1/27)x=(1/9)x-2
Az x és az x-2 kitevők!
2012. nov. 11. 15:05
1/2 anonim válasza:
Lehet úgy kezdeni, hogy közös alapot hozol létre:
(1/27)^x = [3^(-3)]^x = 3^(-3x)
(1/9)^(x-2) = [3^(-2)]^(x-2) = 3^[-2(x-2)] = 3^(4-2x)
3^(-3x) = 3^(4-2x)
Feltételezve, hogy az exponenciális egyenlet szigorúan monoton nő:
-3x = 4-2x
x = (-4)
2/2 A kérdező kommentje:
Így már érthető köszönöm szépen! Én 1/9-et akartam közös alapnak és úgy sehogy se jött ki a -4, csak szerencsétlenkedtem...
2012. nov. 11. 15:40