Egyenletrendszer megoldása elég nehéz feladatban?


[link]


1) A másodikban fel kell bontanom a zárójelet?

De egyátalán nem értem, hogy hogy lehet ez egyenletrendszer???

Valakinek van ötlete ehez a feladathoz? Köszönöm, aki segítene :))


2012. dec. 12. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:

1. 9 és 81 felirható 3 hatványaként.

azonos alapú hatványoknál a hatványok szorzata összeadást ad, ha egy alapra vesszük őket... tehát:


3^y×3^2x(mivel 2*x=2x)=3^4

3^y+2x=3^4 - függvény monotonitása miatt

y+2x=4


... ezzel megvan az első egyenletünk!


2. a bal oldalon szereplőket 1 logaritmus alá lehet venni, illetve a jobb oldalon a 2-est áttehetjük hatványkitevőnek is...


lg (x+y)^2/x=lg 3^2 - függvény monotonitása miatt

(x+y)^2=9

x^2+2xy+y^2=9


ezzel megvan az egyenletrendszerünk!


tehát...


y+2x=4

x^2+2xy+y^2=9


kifejezzük az y-t => y= 4-2x

x^2+2×x×(4-2x)+(4-2x)^2=9

x^2+8x-4x^2-16x+4x^2=9


összevonunk...


x^2-8x=9 /-9

x^2-8x-9=0


x1,2 képlet alapján ki tudod számítani és utána visszahelyettesítesz az y=4-2x-be, hogy megkaphasd a két y-t is.


remélem segítettem, üdv.!


ui: holnap írok ebből tz-t. :D

2012. dec. 12. 19:08
 2/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok...


x1=9 ; x2=-1 - hamis gyök! eredményt kell kapnod, innen behelyettesítesz...


y1=4-2*9

y1=-14


[M: 9;-14]


és kész is vagyunk.! :)

2012. dec. 12. 19:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyenletrendszer bármi lehet.


1. egyenlet: ismeretlenek x és y

2. egyenlet: ismeretlenek x és y


Mivel az ismeretlenek ugyanazok, ezért alkothatnak egyenletrendszert.

Bármikor.

Itt speciel az egyik egyenlet exponenciális a másik logaritmikus.

De akár trigonometrikus is lehetne bármelyik.

2012. dec. 12. 19:54
 4/8 A kérdező kommentje:

Remélem ötös lesz/lett a TZ-d,mert ezt nagyon jól megoldottad, kösz bro :D

Amúgy milyen szinten tanulod a matekot, emeltezni fogsz belőle? :D

2012. dec. 13. 18:59
 5/8 anonim ***** válasza:

ja, hát nincs mit. :D


igazából emelt angol-németes vagyok, de mostanában valahogy "megvilágosodtam" matekból, így egészen képben vagyunk. ja, ma írtuk meg, elméletben 5-ös lett. :D

2012. dec. 13. 20:29
 6/8 anonim ***** válasza:
*vagyok. :D
2012. dec. 13. 20:32
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem :D az emelt angol és német???? Az hogy jött össze? :D
2012. dec. 16. 09:30
 8/8 anonim ***** válasza:

hát igazából úgy, hogy én a matekot ki nem állhatom, de most kivételesen értem. persze most már tök mást kezdünk majd el, remélem azért menni fog valamennyire. :D

aha. humán osztály emelt angol-némettel. :D

meg még nyáron el akarom kezdeni a spanyolt vagy az oroszt, meglátom hogy találok tanárt.

2012. dec. 16. 10:20