Matek logikai feladatban, segítségre lenne szükségem? Többi lennt.


Egy kertbe 20 fát egymástól 5 m re ültettek amelyeket minden nap 3 veder vizzel öntöznek meg , a gazda az öntötéshez szükséges vízet 2 vederrel egy olyan kutból hordja amely az eslő fától 25 m re van.

a.)mekkora távolságot tesz meg a gazda ahhoz,hogy az első fától 2 fát megöntözze ?

b.)mekkora a legkisebb távolság amelyet a gazda megtesz , ha az összes fát megöntözi ?


2012. dec. 6. 15:36
 1/10 A kérdező kommentje:
első két fát megöntözze *
2012. dec. 6. 15:38
 2/10 anonim ***** válasza:
Ott rohadjanak meg a fák, ha ennyit kell mászkálni!
2012. dec. 6. 15:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Számtani sororzat. Első eleme 25, differencia 5.
2012. dec. 6. 16:16
 4/10 A kérdező kommentje:
15 :48 egyetértekxd
2012. dec. 6. 16:39
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem egyértelmű a feladat!


1. Nincs kikötve, hogy a fák egy egyenesen vannak, ezért lehetnek egy szabályos 20-szög csúcsaiban is, melynek oldalhossza 5 m. Így sokkal izgalmasabb a feladat. :-)


2. Ha egy egyenesen vannak a fák, akkor a kút a sor első fája köré rajzolt 25 m sugarú kör bármelyik pontján lehet.


Akkor hogy szól tulajdonképpen a feladat? :-)

2012. dec. 6. 16:47
 6/10 anonim válasza:
Öntözze slaggal!!! Ennyi:)
2012. dec. 6. 17:09
 7/10 anonim ***** válasza:

a, Ha a fák sorban vannak, akkor 2 fa közötti távolság 5 m, ami azt jelenti, hogy a gazda 25m (a kút távolsága az első fától)+25m+30m+30m+30m+30m megy, azaz 50+120m=170 métert megy, hogy az első két fát megöntözze. (egyszerre két vedret visz, ami az első fára sem elég) és vissza kell menjen a kúthoz.


b, 2*25 (oda-vissza út)+4*30+2*35+4*40+2*45+4*50+2*55+4*60+2*75+2*80+4*85+2*90+2*95+4*100+2*105+4*110+2*115+4*120=50+120+70+160+90+200+110+240+130+280+150+320+170+360+190+400+210+440+230+480=4400 méter=4,4 km

2012. dec. 6. 17:46
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm .:)
2012. dec. 6. 18:36
 9/10 anonim ***** válasza:
A tegnapi hosszú levezetés számol azzal, hogy minden második forduló után egy vödörrel 5 m-t előre lehet menni, és megöntözni egy fát?
2012. dec. 7. 08:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, persze. Az is bele volt számolva.
2012. dec. 7. 15:26