Szépen ki kéne dolgozni, ami nem sikerül sehogysem, ezért kérem a segítségeteket... Előre is köszönöm!
Egy utas mozgólépcsőn állva 1 perc alatt ér fel a metró szintről az aluljáró szintre.
Ha a mozgólépcsőhöz képest valamekkora sebességgel mozog, akkor
40 másodperc alatt ér fel. Mennyi idő alatt ér fel, ha a mozgólépcsőhöz képesti
sebességét megduplázza?
2011. nov. 8. 23:12
1/2 BKRS válasza:
ml/s mertekegyseg: mozgolepcso/masodperc
1/60 ml/s a lepcso sebessege.
a pasi v sebesseggel megy.
1ml/(v + 1/60)ml/s = 40s
v=1ml/40s-1ml/60s = 3/120 - 2/120 ml/s= 1/120 ml/s
ha megduplazza a sebesseget: 2/120 ml/s vagyis 1/60 ml/s lesz a sebessege,
ugyanannyi mint a mozgolepcsoe, vagyis osszesen 1/30 ml/s lesz a sebesseguk, vagyis 30 masodperc alatt er fel.
2/2 A kérdező kommentje:
Egy kis magyarázat is kéne, ha nem lenne gond, mert ezt így nem nagyon értem..:|
2011. nov. 8. 23:29