Szükségem lenne egy kis segítségre ebben a fizika feladatban! Hogyan kell megoldani?


Szépen ki kéne dolgozni, ami nem sikerül sehogysem, ezért kérem a segítségeteket... Előre is köszönöm!

Egy utas mozgólépcsőn állva 1 perc alatt ér fel a metró szintről az aluljáró szintre.

Ha a mozgólépcsőhöz képest valamekkora sebességgel mozog, akkor

40 másodperc alatt ér fel. Mennyi idő alatt ér fel, ha a mozgólépcsőhöz képesti

sebességét megduplázza?


2011. nov. 8. 23:12
 1/2 BKRS ***** válasza:

ml/s mertekegyseg: mozgolepcso/masodperc

1/60 ml/s a lepcso sebessege.

a pasi v sebesseggel megy.

1ml/(v + 1/60)ml/s = 40s

v=1ml/40s-1ml/60s = 3/120 - 2/120 ml/s= 1/120 ml/s

ha megduplazza a sebesseget: 2/120 ml/s vagyis 1/60 ml/s lesz a sebessege,

ugyanannyi mint a mozgolepcsoe, vagyis osszesen 1/30 ml/s lesz a sebesseguk, vagyis 30 masodperc alatt er fel.

2011. nov. 8. 23:21
 2/2 A kérdező kommentje:
Egy kis magyarázat is kéne, ha nem lenne gond, mert ezt így nem nagyon értem..:|
2011. nov. 8. 23:29