;Daniíi kérdése:

Valaki! elmagyarázná a Viete formulákat, a másodfokú egyenletrendszer megoldást?

konkrétan 2 hetet nem voltam,új anyagot veszünk,és írunk is...kéne egy kis segítség.... :(((

2012. dec. 11. 16:42
 1/1 anonim válasza:

A Viéte formula általában olyan feladatoknál jön elő, hogy:

"Számítsuk ki egy adott egyenlet két gyökének négyzetösszegét (x1^2+x2^2)"

Mivel -a nevezetes azonosságok alapján- x1^2+x2^2=(x1+x2)^2-2x1x2, ennél fel tudjuk használni a két Viéte formulát (x1+x2=-b/a és x1x2=c/a), ezért az egyenlet két gyökének kiszámítása nélkül oldjuk meg a feladatot.

2012. dec. 11. 18:28