konkrétan 2 hetet nem voltam,új anyagot veszünk,és írunk is...kéne egy kis segítség.... :(((#egyenletrendszer #viete
2012. dec. 11. 16:42
1/1 anonim válasza:
A Viéte formula általában olyan feladatoknál jön elő, hogy:
"Számítsuk ki egy adott egyenlet két gyökének négyzetösszegét (x1^2+x2^2)"
Mivel -a nevezetes azonosságok alapján- x1^2+x2^2=(x1+x2)^2-2x1x2, ennél fel tudjuk használni a két Viéte formulát (x1+x2=-b/a és x1x2=c/a), ezért az egyenlet két gyökének kiszámítása nélkül oldjuk meg a feladatot.