Logaritmus feladat, de hogy?


Sziasztok, a következő feladatban kérném a segítségeteket:


[link]

(1653)

Hogyan kezdjek,hozzá az ilyesfajta feladathoz,mert rendezgettem én,de sehogy se jön ki.

Köszi előre is!



2012. dec. 4. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Kikötésssel kezdessz mindig:


I. eset:

(x-1)/(x-1)≥0


a.) Mikor mindkét tag pozitív

x-7 > 0

x>7

x-1>0

x>1


b.)Mikor mindkettő negatív

x-7<0

x<7

x-1<0

x<1


II.


(x-1)/x+1)≥0


a.)

x-1>0

x>1

x+1>0

x>-1


b.)

x-1<0

x<1

x+1<0

x<-1


Ezeket egyeztetve a kikötés:


x<-1 vagy x>7



2*log(2)[(x-7)/(x-1)]+log2[(x-1)/(x+1)] = 1

log(2)[(x-7)/(x-1)]²+log2[(x-1)/(x+1)] = 1

log(2){[(x-7)/(x-1)]²*[(x-1)/(x+1)]} = 1 =log(2)2


Logaritmus szig.mon.


[(x-7)/(x-1)]²*[(x-1)/(x+1)] = 2


Ezt átugrom, ha nem gond...


Az egyenlet: x²+14x-51=0


Ezt megoldodva a két gyök 3 és -17


Kikötéssel egyezteted... 3 nem jó, marad a -17

2012. dec. 4. 19:44
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem a kikötéssel kezdtem, de a végén ellenőriztem:

[link]

Így nem jó?

2012. dec. 4. 20:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Természetesen jó, csak érettségin ki kell kötni :)
2012. dec. 4. 20:55
 4/5 A kérdező kommentje:
Hú,köszi,bár annál a számolásnál nekem 3.fokú egyenlet jött ki,ott akadtam el :D
2012. dec. 4. 21:09
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaj,most látom a második válaszolót,köszi így már kijött!
2012. dec. 4. 21:10