Sziasztok, a következő feladatban kérném a segítségeteket:
(1653)
Hogyan kezdjek,hozzá az ilyesfajta feladathoz,mert rendezgettem én,de sehogy se jön ki.
Köszi előre is!
2012. dec. 4. 18:48
1/5 anonim válasza:
Kikötésssel kezdessz mindig:
I. eset:
(x-1)/(x-1)≥0
a.) Mikor mindkét tag pozitív
x-7 > 0
x>7
x-1>0
x>1
b.)Mikor mindkettő negatív
x-7<0
x<7
x-1<0
x<1
II.
(x-1)/x+1)≥0
a.)
x-1>0
x>1
x+1>0
x>-1
b.)
x-1<0
x<1
x+1<0
x<-1
Ezeket egyeztetve a kikötés:
x<-1 vagy x>7
2*log(2)[(x-7)/(x-1)]+log2[(x-1)/(x+1)] = 1
log(2)[(x-7)/(x-1)]²+log2[(x-1)/(x+1)] = 1
log(2){[(x-7)/(x-1)]²*[(x-1)/(x+1)]} = 1 =log(2)2
Logaritmus szig.mon.
[(x-7)/(x-1)]²*[(x-1)/(x+1)] = 2
Ezt átugrom, ha nem gond...
Az egyenlet: x²+14x-51=0
Ezt megoldodva a két gyök 3 és -17
Kikötéssel egyezteted... 3 nem jó, marad a -17
2/5 anonim válasza:
3/5 anonim válasza:
Természetesen jó, csak érettségin ki kell kötni :)
4/5 A kérdező kommentje:
Hú,köszi,bár annál a számolásnál nekem 3.fokú egyenlet jött ki,ott akadtam el :D
2012. dec. 4. 21:09
5/5 A kérdező kommentje:
Jaj,most látom a második válaszolót,köszi így már kijött!
2012. dec. 4. 21:10