(log3 x)*(log9 3*x)=2log(9 3) ami a zárójelben elől van, az megy le kisindexbe, ami hátul az megy fel az alapnak.
eddig tutam megcsinálni:
log(3 x^2)*log(3 3x)=2
azonosságot meg nem tudtam rá találni, egyáltalán van ilyen azonossg?
a megoldás x=1/9
2012. nov. 24. 15:39
1/4 anonim válasza:
Hármas alapot létrehozol:
log(3)x * log(3)3x/log(3)9 = 1
log(3)x * [log(3)3 + log(3)x]/2 = 1
log(3)x * [1 + log(3)x]/2 = 1
log(3)x helyett bevezetsz egy A-t
A*(1+A)/2=1
A(1+A)=2
A(1+A)-2=0
A^2 + A -2=0
A1,2 = 1 ; -2
I. eset
log(3)x=1
x=3
II. eset
log(3)x=-2
log(3)x=log(3)3^-2
x=3^-2
x=1/9
x1,2: 3 és 1/9
3/4 anonim válasza:
A 2-tes válaszoló rosszul írta be a képletet.
De ez a link jó, ugyanaz jött ki, mint az első válaszolónál.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen emgértettem! :)
2012. nov. 25. 09:16