Hogy van ennek a logaritmusos feladatnak a vége? Nem egészen értem.


(log3 x)*(log9 3*x)=2log(9 3) ami a zárójelben elől van, az megy le kisindexbe, ami hátul az megy fel az alapnak.

eddig tutam megcsinálni:

log(3 x^2)*log(3 3x)=2


azonosságot meg nem tudtam rá találni, egyáltalán van ilyen azonossg?

a megoldás x=1/9



2012. nov. 24. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hármas alapot létrehozol:


log(3)x * log(3)3x/log(3)9 = 1

log(3)x * [log(3)3 + log(3)x]/2 = 1

log(3)x * [1 + log(3)x]/2 = 1


log(3)x helyett bevezetsz egy A-t


A*(1+A)/2=1

A(1+A)=2

A(1+A)-2=0

A^2 + A -2=0

A1,2 = 1 ; -2


I. eset

log(3)x=1

x=3


II. eset

log(3)x=-2

log(3)x=log(3)3^-2

x=3^-2

x=1/9


x1,2: 3 és 1/9

2012. nov. 24. 16:02
 2/4 anonim ***** válasza:
2012. nov. 24. 16:18
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

A 2-tes válaszoló rosszul írta be a képletet.

De ez a link jó, ugyanaz jött ki, mint az első válaszolónál.

2012. nov. 24. 16:36
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen emgértettem! :)
2012. nov. 25. 09:16