6*2^2x-13*6^x+6*3^2x=0
Bárhogy próbálkoztam, mindig elakadtam valahol. 3^2x-nel próbáltam leosztani, de úgy elakadtam. Előre is köszi!
[link] csak le kéne vezetnem
2012. okt. 9. 16:16
1/5 anonim válasza:
Ide is, és a wolframba is ezt írtad: 6*2^2x-13*6^x+6*3^2x=0
Nem az lenne a feladat, hogy 6*2^(2x)-13*6^x+6*3^(2x)=0
Érted? Mi van a kitevőben??
2/5 A kérdező kommentje:
Jogos, a tied a helyes.
2012. okt. 9. 16:53
3/5 bongolo válasza:
6·2^(2x) + 6·3^(2x) = 13·(2·3)^x
Legyen a = 2^x, b=3^x
6a² + 6b² = 13·a·b
osztunk a·b-vel
6a/b + 6b/a = 13
Most legyen c=a/b (= (2/3)^x)
6c + 6/c = 13
6c² + 6 = 13c
Oldd meg a másodfokú egyenletet, utána meg logaritmus.
4/5 anonim válasza:
Én voltam az első válaszoló, pontosabban kérdező.
Most tudok csak válaszolni: (igaz Bongolo jó választ adott)
5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2012. okt. 21. 11:15