Hogy kell megoldani ezt a logaritmusos egyenletet?


6*2^2x-13*6^x+6*3^2x=0


Bárhogy próbálkoztam, mindig elakadtam valahol. 3^2x-nel próbáltam leosztani, de úgy elakadtam. Előre is köszi!


[link] csak le kéne vezetnem


2012. okt. 9. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Ide is, és a wolframba is ezt írtad: 6*2^2x-13*6^x+6*3^2x=0

Nem az lenne a feladat, hogy 6*2^(2x)-13*6^x+6*3^(2x)=0

Érted? Mi van a kitevőben??

2012. okt. 9. 16:46
 2/5 A kérdező kommentje:
Jogos, a tied a helyes.
2012. okt. 9. 16:53
 3/5 bongolo ***** válasza:

6·2^(2x) + 6·3^(2x) = 13·(2·3)^x

Legyen a = 2^x, b=3^x

6a² + 6b² = 13·a·b

osztunk a·b-vel

6a/b + 6b/a = 13


Most legyen c=a/b (= (2/3)^x)

6c + 6/c = 13

6c² + 6 = 13c


Oldd meg a másodfokú egyenletet, utána meg logaritmus.

2012. okt. 9. 18:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Én voltam az első válaszoló, pontosabban kérdező.

Most tudok csak válaszolni: (igaz Bongolo jó választ adott)

[link]

2012. okt. 9. 20:01
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2012. okt. 21. 11:15