A feladat:
1/2lgx=2lg3
2012. márc. 20. 18:15
1/2 Kinga néni válasza:
beszorzod 2-vel:
lgx=4lg3
az együttható bevihető a log. mögé úgy, h felmegy a kitevőbe, így a második tag: 4lg3=lg(3^4)
ezzel:
lgx=lg(3^4)
innen könnyű: x=3^4=81
a megoldás egyértelmű, mert a log. monoton függvény.
2/2 A kérdező kommentje:
ohh köszike :D tényleg, mostmár értem :)
2012. márc. 20. 18:31