Valaki el tudja nekem magyarázni ezt a logaritmusos egyenletet? Alul.


A feladat:


1/2lgx=2lg3


2012. márc. 20. 18:15
 1/2 Kinga néni ***** válasza:

beszorzod 2-vel:


lgx=4lg3


az együttható bevihető a log. mögé úgy, h felmegy a kitevőbe, így a második tag: 4lg3=lg(3^4)


ezzel:


lgx=lg(3^4)


innen könnyű: x=3^4=81


a megoldás egyértelmű, mert a log. monoton függvény.

2012. márc. 20. 18:21
 2/2 A kérdező kommentje:
ohh köszike :D tényleg, mostmár értem :)
2012. márc. 20. 18:31