Valaki el tudná magyarázni, hogyan kell kiszámolni?


Feladat: jó lenne ha leírná valaki köszönöm



Napi bevétel kiszámítása!


-kávéfogyás(Kg) 0,6Kg

-Csapoltsör-fogyás értéke 3400Ft

-Szszesital-fogyás értéke 28 000Ft

Egyéb bevétel értéke 8 000 Ft


A kasszában 115 000Ft készpénzt számolt össze. A váltópénz összege 25 000Ft volt. Az üzletben 1 adag eszpresszó kávé ára130Ft (1 adag kávéhoz 6g örleményt használnak fel).


számoljon el a napi bevétellel!

Az adatokat egész számra kerekítse!



2012. márc. 7. 09:20
 1/2 anonim ***** válasza:

A kávéfogyasztásból adódó bevétel:


0,6 kg = 600 g = 600/6 = 100 adag


100 adag kávé után a bevétel: 100*130 = 13 000.- Ft


A váltópénz a napi nyitókészletet jelenti, vagyis nem nullával indulunk hogy tudjunk visszaadni, hanem ezzel az összeggel. Ezt az összeget ezért le kell vonni a kasszában lévő összegből, hogy kijöjjön a napi bevétel:


A a napi bevétel:


13 000.- Ft (kávéfogyasztás)

34 000.- Ft (csapoltsör-fogyás), itt gondolom, hogy esetleg egy nulla kimaradt

28 000.- Ft(szeszesital-fogyás)

8 000.- Ft (egyéb bevétel)


Összesen: 13 000 + 34 000 + 28 000 + 8 000 = 83 000.- Ft


115 000 – 83 000 – 25 000 = 7 000.- Ft


A kasszában 7 000.- forinttal több volt, mint aminek kellett volna lennie. Ez valószínűleg a borravalókból adódott.

2012. márc. 8. 08:46
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2012. márc. 9. 22:31