2012. márc. 6. 18:59
1/2 bongolo válasza:
Az n szög belső szögeinek összege (n-2)·180°. Az egyik külső szög, amit ehhez hozzáadunk, (nevezzük α-nak) 0 és 180 fok között van. Vagyis:
(n-2)·180 + α = 2283
(n-2)·180 < 2283
n < 2283/180 + 2
n < 14,683
Vagyis n=14 kell legyen. Ellenőrizzük le:
(14-2)·180 = 12·180 = 2160
α = 2283-2160 = 123°, tényleg rendben.
Másik feladat:
Az ötszög belső szögeinek összege (5-2)·180 = 540°
Egy belső szöge tehát 540/5 = 108°
Rajzold fel a két átlót. Itt van hozzá egy segítő ábra:
Kicsit pici az ábra, de biztos látszik is rajta, hogy 36 fokos az átlók szöge. Ugye látod azt is, hogy hogyan jön ki? Csupa egyenlőszárú háromszög van a rajzon...
2/2 anonim válasza:
Kedves 1.! Nem vetted figyelembe az első feladatnál azt, hogy a konvex sokszögek külső szögeinek összege 360°. 14*123=1722, ami nem = 360°-kal