Melyik az a sokszög, amelyben az átlók száma annyival nagyobb az oldalak számánál, ahányszor a belső szögek öszege nagyobb 90foknál?

2011. nov. 14. 14:48
 1/1 BKRS ***** válasza:

n szog atloinak szama: n*(n-3)/2

n szog szogeinek szama: (n-2)*180

A feladat szerint:

n(n-3)/2 - n = (n-2)*180/90

n(n-3) -2n = 4(n-2)

n^2 - 3n - 2n = 4n -8

n^2 -9n +8 = 0

(n-1)(n-8)=0

n=1 vagy n=8

Tehat 8-szog a megoldas.

2011. nov. 14. 16:26