2011. nov. 11. 19:21
1/3 anonim válasza:
Írd fel rájuk a koszinusztételt: c^2 = a^2 + b^2 -2*a*b*cos(közbezártszög)
Pl: 4^2=6^2 + 9^2 - 2*6*9*cos(gamma)
Elzongorázod egy másikkal is. Utána a kettő összegét kivonod 180-ból, így megkapod a harmadikat is. Ellenőrzésképp kiszámolod a harmadikat is a koszinusztétellel.
2/3 anonim válasza:
Ha az első választ megértetted és végigszámoltad, akkor az eredményeket hasonlítsuk össze:
Egyezik az eredményünk? Nem írtam el valamit?
3/3 A kérdező kommentje:
igen,nekem is ezek jöttek ki,köszi:)
2011. nov. 12. 09:35