Háromszög oldalai 4,6,9. mennyik a belső szögek?

2011. nov. 11. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Írd fel rájuk a koszinusztételt: c^2 = a^2 + b^2 -2*a*b*cos(közbezártszög)

Pl: 4^2=6^2 + 9^2 - 2*6*9*cos(gamma)

Elzongorázod egy másikkal is. Utána a kettő összegét kivonod 180-ból, így megkapod a harmadikat is. Ellenőrzésképp kiszámolod a harmadikat is a koszinusztétellel.

2011. nov. 11. 19:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha az első választ megértetted és végigszámoltad, akkor az eredményeket hasonlítsuk össze:

[link]

Egyezik az eredményünk? Nem írtam el valamit?

2011. nov. 11. 21:51
 3/3 A kérdező kommentje:
igen,nekem is ezek jöttek ki,köszi:)
2011. nov. 12. 09:35