Hogy tudom kiszámolni egy derékszögű háromszög b átfogó oldalát, ha az a befogó és az összes belső szög meg van adva?


Gondolom bizonyos szögű háromszögek bizonyos arányú oldalakat adnak meg. De mégis hogy lehet rájönni az oldalak arányára a szögek alapján?

15f


2011. aug. 21. 00:20
1 2
 1/11 anonim válasza:

sin vagy cos tétel alkalmazása!! ;)

nézd meg melyik szög van az átfogóval szemben. és innen már könnyen megy :D

2011. aug. 21. 00:48
 2/11 anonim ***** válasza:
Használd a szögfüggvényeket (sin, cos, tangens). Ha ismered a szöget, amit az A befogó és B átfogó közrezár + az A befogó hosszát, akkor a megfelelő szögfüggvényt alkalmazva megkapod az átfogó hosszát.
2011. aug. 21. 00:50
 3/11 anonim válasza:
egészítsd ki egyenlőoldalú háromszöggé...sokkal könnyebb lesz
2011. aug. 21. 01:41
 4/11 anonim válasza:
megvan az össz oldal...elfelezed az egyik oldalt megvan a másik befogó is...előző voltam(remélem érted)
2011. aug. 21. 01:42
 5/11 Manesz válasza:
én a pitagorasz tételt alkalmaznám esetleg ha tudot még az egyik oldalt.
2011. aug. 21. 02:04
 6/11 anonim válasza:
énis azt ajánlottam volna,ha ismerné a másik befogót.1:41 és 1:42-es voltam
2011. aug. 21. 03:30
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát utánanéztem a cos tételnek és úgy olvastam, hogy ahhoz szükség van az átfogó hosszúságára is, de lehet hogy csak én nem értem. Mindenesetre csináltam egy képet : ha erről magyarázzátok, lehet könnyebben megértem, esetleg levezetéssel is lehet próbálkozni: [link]

köszönöm a segítséget! :D

2011. aug. 21. 14:24
 8/11 anonim ***** válasza:

Felírod, hogy sin 22,5°= 0,2071 / átfogó <<< ez egy egyismeretes egyenlet, 15 évesen illene tudni rendezni :)


Átfogó = 0,2071 / sin 22,5° = 0,5412 cm


Ellenőrizheted, hogy jó-e a megoldás:


0,2071^2 + másik befogó^2 = 0,5412^2

másik befogó = gyök alatt (0,5412^2 - 0,2071^2)

másik befogó: 0,5 cm


cos 22,5° = 0,5 / átfogó >>> átfogó = 0,5 / cos 22,5° = 0,5412 cm


Tehát az átfogó 0,5412 cm

2011. aug. 21. 15:58
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Beírtam számológépbe a fenti példát: 0,2071/sin(22.5) de nekem 0,598-at adott ki. Mit csináltam rosszul?
2011. aug. 21. 16:39
 10/11 anonim ***** válasza:
A te számológéped jelenleg gradian (grad) üzemmódban van. Állítsd át degrees (deg) üzemmódra.
2011. aug. 21. 17:26
1 2