2012. febr. 26. 13:12
1/7 A kérdező kommentje:
Nekem 9 jött ki.
2012. febr. 26. 13:15
3/7 A kérdező kommentje:
Okés:)
Még egy kérdés : Hány oldalú az a konvex sokszög, melyben az átlók száma 17 ?
2012. febr. 26. 13:29
4/7 A kérdező kommentje:
*oppsz, nem 17, hanem 14.
2012. febr. 26. 13:30
6/7 anonim válasza:
n*(n-3)/2=az átlók száma
n: az oldalak, csúcsok száma
csak behelyettesítes és n-re nézve egy másodfokú egyenlet fog kijönni
7/7 anonim válasza:
1)
Ugye egy szabályos sokszöget fel lehet bontani osk kis egyenlő szárú háromszögre. mivel azok csúcspontja a sokszög középpontja, ezért a háromszögek szárai felezik a sokszög szögeit. Vagyis Ebben az esetben egyik szöge 70fok, de mivel egyenlő szárú ezért a másik is 70fok. 180-2*70=40fokos a harmadik szög, amely a sokszög középpontjánál van. 360/40=9, 9 ilyen nagyságú szög fér el, vagyis 9 háromszög van. Ergo 9 oldalú a sokszög.
remélem érthető:)