Hány oldalú az a szabályos sokszög, amelyben egy belső szög nagysága 140°? Kérlek vezessétek is le.

2012. febr. 26. 13:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Nekem 9 jött ki.
2012. febr. 26. 13:15
 2/7 anonim ***** válasza:

Így van, 9 oldala van.


[link]

2012. febr. 26. 13:23
 3/7 A kérdező kommentje:

Okés:)

Még egy kérdés : Hány oldalú az a konvex sokszög, melyben az átlók száma 17 ?

2012. febr. 26. 13:29
 4/7 A kérdező kommentje:
*oppsz, nem 17, hanem 14.
2012. febr. 26. 13:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Hogy számoltátok ki..?
2012. febr. 26. 13:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

n*(n-3)/2=az átlók száma

n: az oldalak, csúcsok száma

csak behelyettesítes és n-re nézve egy másodfokú egyenlet fog kijönni

2012. febr. 26. 13:39
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1)

Ugye egy szabályos sokszöget fel lehet bontani osk kis egyenlő szárú háromszögre. mivel azok csúcspontja a sokszög középpontja, ezért a háromszögek szárai felezik a sokszög szögeit. Vagyis Ebben az esetben egyik szöge 70fok, de mivel egyenlő szárú ezért a másik is 70fok. 180-2*70=40fokos a harmadik szög, amely a sokszög középpontjánál van. 360/40=9, 9 ilyen nagyságú szög fér el, vagyis 9 háromszög van. Ergo 9 oldalú a sokszög.


remélem érthető:)

2012. febr. 26. 20:19