Melcsa72 kérdése:

Egy szabályos sokszögnek,7x annyi átlója van mint amennyi oldala, mekkora a sokszög belső szögeinek összege?

Légyszí segítsen aki tud
2011. dec. 4. 20:49
 1/6 A kérdező kommentje:
össze keverünk 10dl 10%-os és 200ml 20%-os sósav oldatot hány százalékos lesz az oldat?
2011. dec. 4. 20:50
 2/6 A kérdező kommentje:

Egy kétszobás lakás mind két szobája négyzet alakú,a nagyobbik szoba oldala 1,4 m-el hosszabb alap területe pedig 12,04 négyzetméterrel nagyobb mint a kisebbik szobáé. Határozzuk meg a szobák alap területé


Ez a három feladat fontos lenne,köszi a segítséget.

2011. dec. 4. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:

n(n-3)/2 = 7n

n^2-3n = 14n

n^2-17n = 0

n=0 nyilván nem lehet, ezért n=17.

belső szögek összege: (n-2)*180°, azaz 15*180°=2700°.

2011. dec. 4. 20:54
 4/6 anonim ***** válasza:

össze keverünk 10dl 10%-os és 200ml 20%-os sósav oldatot hány százalékos lesz az oldat?


Ez elég pongyola, de ha nem kötök bele a megfogalmazásba, akkor:

10dl = 1000ml, ennek a 10%-a 100ml

200ml 20%-a = 40ml

Összeöntés után 1200ml oldatban 140ml oldott anyag van, 140/1200 = 11,6666...%-os az oldat.

2011. dec. 4. 20:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy kétszobás lakás mind két szobája négyzet alakú,a nagyobbik szoba oldala 1,4 m-el hosszabb alap területe pedig 12,04 négyzetméterrel nagyobb mint a kisebbik szobáé. Határozzuk meg a szobák alap területé


(1,4a)^2 = 1,96a^2 = a^2 + 12,04

0,96a^2 = 12,04

a^2 = 301/24 a kisebbik szoba területe

1,96a^2 = 14749/60 a nagyobbik szoba területe

2011. dec. 4. 21:00
 6/6 A kérdező kommentje:
A második az tökéletesem érthető,de a másik kettőt nem értjük,mert másképp írják fel a suliba egyenletként,ha valaki még esetleg tudná könnyebben felírni az jó lenne. 8.-os szinten. köszke
2011. dec. 5. 11:55