PLS segítsetek, fontos lenne2011. nov. 22. 11:58
1/2 anonim válasza:
Rég tanultam ilyet. De nincs valami olyan szabály hogy n-3 a sokszög szögeinek száma? n=35
32szög
Azért 3,mert saját magába(ahonnan kiindul) ill a 2szomszédos pontba nem tudsz átlót huzni.Valami ilyen rémlik..
2/2 anonim válasza:
Mivel a sokszögben lévő átlók össz számának kiszámitásának képlete n(n-3):2 ebböl elindulhatunk!(n-az oldalak száma) tehát n(n-3):2=35 n(n-3)=70 a 70-t felbontod(szorzattá alakitod) és akkor kapod hogy n=10 lesz mert 10(10-3)=70.Tehát ez a tízszög.Belső szögeinek összege avagy Sn az S10=(10-2)x180° 1440° és most az előző kérdése a feladatnak.Nézzük csak hogy hány átló húzható a 10szög 1 csúcsából mindig annyi amennyi oldala van -3 vagyis 7 tehát lerajzolod! rajzolsz 10 pontot melyek nem kolineárisak és összekötöd a szomszédossakat és aztan 1 pontbol húzzál 7 átlót az átlók d+1 részre osztják a 10szöget vagyis 8 részre.