Matek. El tudná valaki magyarázni hogy kell kiszámolni?

abcd+3bcd+cd+d=2012
2012. márc. 5. 00:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Valami egyéb infó? Így van egy csomó megoldás, de nincs benne semmi különös.

pl. a=0; b=0; c=0; d=2012

2012. márc. 5. 02:01
 2/3 TJHooker33 ***** válasza:
d(abc+3bc+c+1)=2*2*503 eseteket nézegesd, gondolom egész számok.
2012. márc. 5. 03:32
 3/3 anonim válasza:

abcd+3*bcd+cd+d=2012

(1000+bcd)+3*bcd+cd+d=2012

1000+4 bcd+cd+d=2012, innen a=1

4*bcd+cd+d=1012, innen b=2, mert, ha b>=2, akkor

4*bcd>=1200, ha b=1, akkor 4 bcd<800, ami kevés

4*(200+cd)+cd+d=1012

800+ 4*cd+cd+d=1012

5*cd+d=212, innen c=4, mert ha c<4, akkor 5*cd<212, ha c>4, akkor 5*cd>212

5*(40+d)+d=212

200+5d+d=212

6d=12

d=2

vagyis a=1; b=2; c=4; d=2

Ellenőrzés:

1242+3*242+42+2=1242+726+42+2=2012

2012. márc. 6. 00:22