abcd+3bcd+cd+d=20122012. márc. 5. 00:32
1/3 anonim válasza:
Valami egyéb infó? Így van egy csomó megoldás, de nincs benne semmi különös.
pl. a=0; b=0; c=0; d=2012
2/3 TJHooker33 válasza:
d(abc+3bc+c+1)=2*2*503 eseteket nézegesd, gondolom egész számok.
3/3 anonim válasza:
abcd+3*bcd+cd+d=2012
(1000+bcd)+3*bcd+cd+d=2012
1000+4 bcd+cd+d=2012, innen a=1
4*bcd+cd+d=1012, innen b=2, mert, ha b>=2, akkor
4*bcd>=1200, ha b=1, akkor 4 bcd<800, ami kevés
4*(200+cd)+cd+d=1012
800+ 4*cd+cd+d=1012
5*cd+d=212, innen c=4, mert ha c<4, akkor 5*cd<212, ha c>4, akkor 5*cd>212
5*(40+d)+d=212
200+5d+d=212
6d=12
d=2
vagyis a=1; b=2; c=4; d=2
Ellenőrzés:
1242+3*242+42+2=1242+726+42+2=2012