Sziszike55 kérdése:

Hogyan lehet kiszámolni a függőlegesen lefelé hajítót test idejét?

A feladatba az van hogy függőlegesen ledobunk egy labdát 25 méter magas ház tetejéről 8 m/s sebességgel és az a kérdés h mennyi idő alatt ér földre és mekkora a becsapódási sebesség .
2012. márc. 2. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen

s = 25 m

v0 = 8 m/s - a kezdősebesség

g = 10 m/s²

t = ? - a földetérés ideje

v = ? - a földetéréskori sebesség


Valószínűleg ismerős a következő képlet

s = v0*t + g/2*t²


Ebből kell az időt meghatározni.

Ez egy t-re másodfokú egyenlet, amibe ha behelyettesíted az ismert adatokat, akkor a következő lesz:

25 = 8*t + 5*t²

Nullára rendezve

0 = 5t² + 8t - 25

A gyökök közül csak az egyik a megoldás


A földetérés sebességét pedig a

v = v0 + g*t

összefüggésből kapod az előzőleg kiszámolt idő ismeretében.

2012. márc. 2. 17:31
 2/2 A kérdező kommentje:

leírom inkább a teljes feladatott mert ez csak egy része.

Függőlegesen ledobunk egy labdát a 25 méter magas ház tetejéről 8 m/s sebességgel.

a, mennyi idő alatt ér földet

b, mekkora lesz a sebessége becsapódáskor

c, hol jár t= 1 s időpontban, és mekkora épp a sebessége

d, mikor jár épp az útja felénél?

ennyi a feladat de lenne még 2 azokat ha leírom majd azt is megmondanád nekem hogy hogy kell megcsinálni ?

2012. márc. 2. 20:09