Elbírnátok ezt magyarázni matekból?


1: van egy egyenesem meg adták a (5.-2) pontot és hogy kell kiszámolni az ezzel páruhzamos egyenest

és az ezzel merőleges egyenest

2: Egyenlet rendszerek megoldásai / behelyetesítés, egyenlő együtt hatók módszere/

3: egy háromszög súlyvonalainak kiszámítása

Kérlek vezesétek le hogy mit helyetesítettek be hova és miért /utolsó kettő mind1 mivel csak adjatok meg értékeket/

hiába nézem a füzetbe tk.ba megakárhol nem értem


2012. márc. 10. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
konkrét feladatot mutatnál, úgy könnyebb lenne!
2012. márc. 10. 14:36
 2/11 A kérdező kommentje:

pl:.

p0= =(5,2)

f=2x-3y+6=0

számold ki az ezzel párhuzamosan futó egyenest és ami merőlegesen fut egyenest


másik esetébe e: x-2y=-4

f: 3x+y=4 /ilyenből kell ilyen is meg amolyan is/


harmadik

A(3,1)

B(-1,5)

C(-4,-2)



de egyáltalán nem értem nem csak ezt a három példát /akármilyen számot beíratnak akármilyen módon nem megy/

2012. márc. 10. 14:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nem érted, akkor jegyezd meg a képletet, meg azt, hohgy mit hová kell helyettesíteni!
2012. márc. 10. 15:06
 4/11 A kérdező kommentje:

2. a képletekkel tisztába vagyok meg hogy mit hova kell behelyetesíteni. sőt megjegyezeném hogy matekból az osztályba elméleti részből csak nekem lett 5ös

de mégse vágom azt hogy mi különbség van a között a két képlet közt, hogy mikor párhuzamos egyeneset kell kiszámolni vagy merőleges vagy hogy ha nincs akkor miért nincs?


a súlyvonalra meg nem találtam semmit


az egyenlet rendszereknél is hiába tanultam meg nem tudom meg csinálni gőzöm sincs arról hogy mikor melyiket kell alkalmazni abba az esetbe

2012. márc. 10. 15:14
 5/11 A kérdező kommentje:
de ha annyira tudod miértnem mondod meg te?
2012. márc. 10. 15:15
 6/11 anonim ***** válasza:

4 éve láttam utoljára ilyet xd, de azért megpróbálom


f=2x-3y+6=0

ezt átrendezem: 2x-3y=-6

ebből tudom, hogy a normálvektor (?) 2,-3 => n(2;-3)

p0= =(5,2)


ax + by =ax0+by0


a és b az a normálvektor számai, x, y marad x, y, x0, yo pedig a p0 koordinátái szorozva a val és b vel

ami így kijön az lesz a merőleges egyenes egyenlete

2012. márc. 10. 15:17
 7/11 anonim ***** válasza:
súlyvonalat meg úgy tudod, hogy kiszámolod a súlypontot először, arra van képlet, függvénytáblában bent van
2012. márc. 10. 15:22
 8/11 rajcziz ***** válasza:

1. ha jól értem a példát, akkor az a lényeg, hogy az (5,2) pont rajta legyen az egyeneseken;

a párhuzamos egyenes esetén a normálvektor maradhat, csupán a szám változik, valahogy így:

2x0-3y0+c=0

2*5-3*2+c=0

10-6+c=0

4+c=0

c=-4


merőlegesnél írd ki a normálvektort

n(2,-3); cseréld fel a két számot és az egyiknek fordítsd meg az előjelét, pl. (3,2) vagy (-3,-2) - ezt azért kell, hogy a két vektor skaláris szorzata 0 legyen

ezután felírhatod az egyenest:

3*x0+2*y0+c=0

3*5+2*2+c=0

15+4+c=0

19+c=0

c=-19; az egyenes: 3x+2y-19=0

2012. márc. 10. 17:05
 9/11 rajcziz ***** válasza:

2. behelyettesítés:

e: x-2y=-4 - kifejezed az x-et: x=2y-4

f: 3x+y=4 - és behelyettesíted ide:

3*(2y-4)+y=4

6y-12+y=4

7y-12=4

7y=16

y=16/7 - ezt az értéket behelyettesíted bármelyik eredeti egyenletbe és megkapod az x-et


egyenlő együtthatók:

mindkét egyenletből kifejezed vagy az x-et vagy az y-t:

e: x-2y=-4 - y=(x+4)/2

f: 3x+y=4 - y=4-3x

a két y egyenlő, tehát:

(x+4)/2=4-3x - szorzol kettővel

x+4=8-6x - rendezed

7x=4

x=4/7 - behelyettesíted bármelyik y-ba, és megkapod az y értékét, ami 16/7

2012. márc. 10. 17:09
 10/11 rajcziz ***** válasza:

3. két pont távolsága egyenlő a vektoruk nagyságával


A(3,1)

B(-1,5)

C(-4,-2)

Először megkeresed a súlypontokat, ezek felezik a szakaszokat:

Sc(((3-1)/2),((1+5)/2))...Sc(1,3) - itt összeadod az A és B pontok koordinátáit (x-et x-szel, y-t y-nal és osztasz kettővel)

Sa(-5/2,3/2)

Sb(-1/2,-1/2)


Ezután felírod a vektorokat:

u=ASa=Sa-A=(-5/2-3;3/2-1)=(-11/2;1/2)

kiszámolod a vektor nagyságát (gyök alatt u1 négyzet + u2 négyzet) és megvagy

2012. márc. 10. 17:13
1 2