Valaki segítene ezt a törtes egyenletet megoldani? (Az eredménye, egy másodfokú egyenlet lesz.2- 1/2-x = 6-x/3x^2-12x - 3-x/x-2

2012. okt. 6. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos ez így érthetetlen:"2- 1/2-x = 6-x/3x^2-12x - 3-x/x-2" Azt, hogy mi van a számlálóban és mi a nevezőben, azt zárójellel kellene jelezni. Valahogy így:

2- 1/(2-x) = 6-x/(3x^2-12x-3)-x/(x-2)

Ez lenne a feladat?

2012. okt. 6. 23:55
 2/2 BKRS ***** válasza:

Ha az a feladat, hogy:

2-1/(2-x)=6 - x/(3x^2-12x)-(3-x)/(x-2)

akkor a valasz:

2-1/(2-x)=6 - x/(3x(x-4)) -(3-x)/(x-2)

2*3x(x-4)(x-2) + 3x(x-4)= 18x(x-2)(x-4) - x(x-2) + (x-3)x(x-4)

6x^3 - 36x^2 + 48x + 3x^2 -12x = 18x^3 -108x^2 +144x -x^2 + 2x + x^3 -7x^2 +12x

0=13x^3 -83x^2 +122x

x(13x^2-83x+122)=0

Vagy x=0

vagy

13x^2-83x+122=0

Ezt pedig gondolom meg tudod oldani masodfoku megoldokeplettel.

2012. okt. 7. 02:58