Meg tudnátok nekem oldani ezt az egyenletet? (képpel)


[link]


mindkét oldalon erre kellene kihozni: gyökalatt(21)-2×gyökalatt(2)



2012. aug. 4. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nem egyenlet, nincs két oldala, nincs ismeretlen. Ez csak egy kifejezés, aminek szerintem az eredménye 13.


A gyök(84) egyenlő 2*gyök(21)-el, mert a 84=4*21-el és ha a 4-et kiemeled a gyökjel alól, akkor az 2-vel egyenlő. A többinél is ilyen átalakításokra van szükség, a -3*gyök(7/3) -gyök(21)-el egyenlő, így az összegük gyök(21). A 4*gyök(1/2) gyök(8)-al egyenlő.

Ezek miatt a szorzat a következő: (gyök(21)-gyök(8))*(gyök(21)+gyök(8)).

Ez az (a+b)(a-b)=a^2-b^2 azonosság miatt 21-8=13-al egyenlő.

2012. aug. 4. 15:03
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Helyes a 13.

2012. aug. 4. 17:47
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. aug. 4. 18:15
 4/5 A kérdező kommentje:
,, a -3*gyök(7/3) -gyök(21)-el egyenlő " ezt hogy lehet levezetni? :S
2012. aug. 5. 11:45
 5/5 A kérdező kommentje:
okés már megvan :) köszi mégegyszer
2012. aug. 5. 13:00