Oldja meg az alábbi egyenletet?! 2ˇx+2ˇxˇ2+2ˇxˇ-1=11 (2 az xediken plusz 2 az xpluszkettediken plusz 2 az xmínuszegyediken=11)

2012. jún. 14. 16:26
 1/6 anonim válasza:
59%
Ti kaptatok leckét? :O :D old meg egyedül fiam..
2012. jún. 14. 16:34
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Több munka volt ezt kiírni, mint megoldani.

Itt a megoldás:

[link]

2012. jún. 14. 16:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Alkalmazzuk a hatványozás azonosságait a 2. és 3. tagra, tehát írjuk át a másik két tagot is 2^x hatvány valamilyen számszorosába. A második tag kitevőjében x+2 van, mivel a kivetőben összeg van, ez azonos alapú hatványok szorzása, azaz 2^2*2^x. A harmadik tag ugyanígy 2^(-1)*2^x. Azaz átalakítva (1+4+1/2)*2^x=11, vagyis 11/2*2^x=11 alakot kapjuk. Innen 2^x=2 adódik. És mivel az exponenciális függvény szigorúan monoton függvény, ezért a egyetlen megoldás x=1.
2012. jún. 14. 16:49
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!
2012. jún. 14. 17:22
 5/6 w1e2r3 válasza:
tökre boldog voltam, h most leérettségiztem, és nincs többé matek. aztán beugrott, h a BMEre jelentkeztem. :)
2012. jún. 16. 10:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyan, hiszen ott alig van némi matematika XD
2012. jún. 16. 10:55