Melyik szabályok alapján kell rendezni alábbi egyenletet?


Egy tömegszázalékos egyenlet


w=x/m1x100 alap egyenlet


x/m1 = w1/100 ; x= (w1*m1)/100


Hogy kell kiemelni mondjuk az "m1" et "w1"et vagy a 100 at ? Kérlek magyarázzátok is el


2012. jún. 28. 11:43
 1/3 A kérdező kommentje:

természetesen x =oldott anyag tömege,

w tömegszázalék

m1 oldalt tömege

2012. jún. 28. 11:49
 2/3 anonim ***** válasza:

w=x/m1*100

Hogy jobban látszódjon bezárójelezem:

w=(x/m1)*100


Egyenletet úgy rendezünk, hogy megszorozzuk vagy elosszuk mindkét oldalt ugyanazzal a számmal.


Ha én x-et akarom kifejezni, akkor Először osztom mindkét oldalt 100-al


w/100=x/m1

Most szorzom m1-el

x=w*m1/100


Ha m1-et akarom kifejezni, akkor

w=(x/m1)*100 /szorzom mindkét oldalt m1-el (mert nem jó, ha a nevezőben van)


w*m1=x*100 /osztok w-vel

m1=x*100/w



Először kitalálod, mire akarod rendezni az egyenletet, utána meg használom az egyenletrendezés szabályait.

2012. jún. 28. 15:47
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ügyes válaszodat !
2012. jún. 29. 11:35