20(x-2)^2(x-1)^2-5(x+1)^28x+2)^2+48(x^2-4)(x^2-1)=0

Nem tudom mit lenne érdemes helyettesíteni új változóval.



2012. máj. 9. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
hát, előszöris a zárójelet kell felbontani. aztán már könnyű lesz..
2012. máj. 9. 17:45
 2/5 anonim ***** válasza:

így az látszik rajta, hogy x^2-4=(x-2)(x+2)

x^2-1=(x-1)(x+1)


ÉS ki lehet majd emelni az egészből valamit.


De én nem tudom kibogozni ebből a felírásból a feladatot.


5(x+1)^28x


Itt 28. hatványom van?

Meglepődnék, próbáld meg rendesen leírni a feladatot, használj szorzás jeleket, mert így ennél többet nem tudok segíteni.

2012. máj. 9. 18:11
 3/5 A kérdező kommentje:
20(x-2)^2*(x-1)^2-5(x+1)^2*(x+2)^2+48(x^2-4)*(x^2-1)=0
2012. máj. 9. 18:14
 4/5 A kérdező kommentje:
Az úgy jó,hogy (x-2)(x-1)-t elnevezem y-nak, (x+1)(x+2)-t pedig z-nek és akkor ezt az egyenletet kell megoldanom: 20y^2-5z^2+48yz=0
2012. máj. 9. 18:17
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az úgy jó,hogy (x-2)(x-1)-t elnevezem y-nak, (x+1)(x+2)-t pedig z-nek és akkor ezt az egyenletet kell megoldanom: 20y^2-5z^2+48yz=0"


Jó.


Ez egy másodfokú egyenlet y-ban.

y1=A*z

y2=B*z fog kijönni.

(A és B valami konkrét szám lesz)


y=A*z -t még meg kell oldani.

(x-2)(x-1)=A*(x+1)(x+2)


Ez egy sima másodfokú egyenlet, amit szintén meg tudsz oldani.

Aztán meg kell oldanod az y=B*z egyenletet is. Így jönnek ki a megfelelő x-ek.

2012. máj. 9. 18:24