Megtudnátok oldani az alábbi egyenletet?


Kérlek szépen nagyon sűrgős lenne! :( Én nemtom megcsinálni :(


[link]



2012. máj. 6. 14:29
 1/2 A kérdező kommentje:
szorzatot*
2012. máj. 6. 14:40
 2/2 anonim ***** válasza:

Minden tag átírható így.

1-1/i^2 =(i^2-1)/i^2


Továbbá a számlálót szorzattá lehet alakítani:

(i^2-1)=(i-1)(i+1)

Ha vesszük az i-1 -es tagokat, akkor

2-1

3-1

...

100-1


Vagyis 1-től 99-ig vannak összeszorozve a számok.


Az i+1-es tagok:

3

4

5

...

101


Itt pedig 3-ól 101-ig vannak összeszorozva.


Vagyis a számláló:

1*2*3^2*4^2*...*99^2*100*101

(3-tól 99-ig mindegyikből 2 van.)


A nevező 2^2*3^2*...*100^2


Egyszerűsítés után ez marad:

2*100*101/(2^2*100^2)=101/(2*100)


A végeredmény:

101/200

2012. máj. 6. 16:35