Ezt hogyan kell megoldani? Egy egyenesen rajta van a (-4;1) pont és irányvektora (-2;1) Számold ki az egyenes egyenletét? Rajta van e az A (-2;0) B (1;5) C (6;-4) pont az egyenesen?

2012. ápr. 30. 18:42
 1/1 anonim ***** válasza:

irányvektorból normálvektort kell csinálni

n(1;2)

e: Ax+By=Ax0+By0

e: x+2y=-4+2

e: x+2y=-2


úgy lehet megnézni hogy egy pont rajta van e:

pl: A(-2;0)

az első az x, a második az y

behelyettesíted az x-et és az y-t az egyenletbe:

e: x+2y=-2

e: -2+2*0=-2

ez az egyenlet hgelyes vagyis rajta van az A pont az egyenesen. Ugyan így kell a többit.

2012. ápr. 30. 19:10