2012. ápr. 30. 18:42
1/1 anonim válasza:
irányvektorból normálvektort kell csinálni
n(1;2)
e: Ax+By=Ax0+By0
e: x+2y=-4+2
e: x+2y=-2
úgy lehet megnézni hogy egy pont rajta van e:
pl: A(-2;0)
az első az x, a második az y
behelyettesíted az x-et és az y-t az egyenletbe:
e: x+2y=-2
e: -2+2*0=-2
ez az egyenlet hgelyes vagyis rajta van az A pont az egyenesen. Ugyan így kell a többit.