2012. jan. 26. 20:16
1/2 bongolo válasza:
a) 2 egyenesnek 1 metszéspontja van
b) c) stb: Hányadikos feladat ez? Ha tanultatok kombinatorikát, akkor így könnyen kijön:
Mivel bármelyik 2 egyenes pontosan egy metszéspontot határoz meg, ezért annyi metszéspont lesz, ahány módon ki tudunk választani az egyenesek közül kettőt. Ha n egyenes van, akkor ez n·(n-1)/2 módon megy.
Vagyis
b) 4·3/2 = 6 pont
c) 6·5/2 = 15 pont
d) 10·9/2 = 45 pont
Az e) persze n·(n-1)/2
2/2 A kérdező kommentje:
köszi:)
2012. jan. 26. 22:08