A(3,4) és AB(felülvonás)=i+j
mit jelent az AB(felülvonás)?
2012. jan. 22. 11:21
1/3 Tom Benko válasza:
Az A pontból a B-be mutató vektort. Az i, j és k betűkkel a bázisvektorokat szokás megadni, tehát esetedben a koordinátatengelyeket meghatározó egységvektorokat. Az AB vektort felírjuk koordinátákkal: \vec{AB}=1\cdot\underline{i}+1\cdot\underline{j}+0\cdot\underline{k}=(1;1;0). Másrészt az AB vektort megkaphatjuk a két pont koordinátáinak különbségeként is: \vec{AB}=(x_B-x_a;y_B-y_A;z_B-z_A). Innen már adódik, hogy B=(4;5)
2/3 A kérdező kommentje:
bocsi, de nem tiszta amiket leírtál.
2012. jan. 22. 22:17