Adott a síkban az A (2, -7) pont és az AB (3,2) vektor. Határozd meg a B pont koordinátáit?


Ezt hogyan kéne megoldani?:S

Előre is köszönöm:)


2010. febr. 14. 14:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A koordinátái x=2 és y=-7

AB = A + B vektor, koordinátái x=3 és y=2, tehát

2+b1 (B vektor x kooridinátája)=3 és

-7+b2 (B vektor y koordinájáta)=2


Számold ki őket :)

2010. febr. 14. 14:31