A feladat így szól: Adott a(vektor)(2;-3) és b(vektor)(-1;5)
Számold ki a következők koordinátáit: a+b; b-a; a-3b; 1/2a+2b; 2/5a-1/3b!
Légyszi segítsetek, nem találtam a neten semmi hasznosat és már elfelejtettem, hogy hogyan kell megoldani ezeket a feladatokat. Ha nem nagy probléma akkor leírnátok, hogy hogyan jöttek ki a végeredmények? Vagy elég ha módszert írjátok ahogy ki tudom számolni.
Előre is nagyon köszönöm, hogy szántok rám időt. (:
2011. szept. 20. 20:00
1/1 Tom Benko válasza:
(a+b)_x=a_x+b_x
a-b=a+(-b)
(\lambda a)_x=\lambda a_x