előre is thx2012. febr. 14. 18:37
1/4 anonim válasza:
Ha erről van szó, akkor itt le van írva a megoldás:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
2/4 anonim válasza:
Szerintem egy nyolcszög csúcsai is megfelelnek a feltételnek. Ebben az esetben az átlók száma - 20 - a megoldás.
3/4 anonim válasza:
A megoldás 28.
A levezetés:
Minden egyes pontot 7 másik ponttal lehet összekötni. Ez 8*7 = 56 egyenest jelent, de mivelhogy mindegyik esetben az összekötéseket 2x számoltuk, ezért a megoldás 56/2 = 28.
Máskülönben az ilyen esetekre a képlet:
N = n*(n – 1)/2
N - összekötések száma
n – pontok száma
4/4 anonim válasza:
8 alatt a 2
Mert minden két pont meghatároz egy egyenest. Tehát azt kell megszámolni, hogy 8 elemből hányféleképpen lehet kettőt kiválasztani.