Hány egyenes húzható olyan 8 ponton át, amelyek közül semelyik 3 pont nem illeszkedik egy egyenesre?

előre is thx
2012. febr. 14. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha erről van szó, akkor itt le van írva a megoldás:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2012. febr. 14. 18:40
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egy nyolcszög csúcsai is megfelelnek a feltételnek. Ebben az esetben az átlók száma - 20 - a megoldás.
2012. febr. 14. 20:26
 3/4 anonim ***** válasza:

A megoldás 28.


A levezetés:


Minden egyes pontot 7 másik ponttal lehet összekötni. Ez 8*7 = 56 egyenest jelent, de mivelhogy mindegyik esetben az összekötéseket 2x számoltuk, ezért a megoldás 56/2 = 28.


Máskülönben az ilyen esetekre a képlet:


N = n*(n – 1)/2


N - összekötések száma

n – pontok száma

2012. febr. 14. 21:14
 4/4 anonim ***** válasza:

8 alatt a 2

Mert minden két pont meghatároz egy egyenest. Tehát azt kell megszámolni, hogy 8 elemből hányféleképpen lehet kettőt kiválasztani.

2012. febr. 15. 09:13