Határozza meg sin30'kette alapú logaritmusának pontos értékét? Tg2x=1? adjon meg 3 olyan pontot amelyik illeszkedik az: 5x-3y+2=0? a 3 pont közül az egyiknek mindkét koordinátájának egész számnak kell lennie! Köszönöm elöre is a segítségeteket

2011. febr. 15. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:

log_2(sin30)=lg(sin30)/lg2

Ezt számológépbe beütve, amely biza tud 10-es alapú logaritmust számolgatni az eredmény: -1!


tg(2x)=1


1=tg45

tg2x=tg45

2x=45

x=25.5


5x-3y+2=0


Legyen x=1

5-3y+2=0

7=3y

y=7/3


P(1,7/3)


Legyen x=2


10-3y+2=0

12=3y

y=4


P(2,4) ezzel meg is van az a pont, ami egész szám. Nem kell gondolkodni.


x=3


15-3y+2=0

17=3y

y=17/3


P(3,17/3)

2011. febr. 15. 16:35
 2/5 anonim ***** válasza:

várj, sin30 perc vagy fok?

Mindegy, a lényeg ugyanaz, csak az eredmény lesz más. Én fokkal számoltam.

2011. febr. 15. 16:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, és tangensnél x=22.5, csak elírtam valamiért hm.
2011. febr. 15. 16:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy ezekben a feladatokban pont az a "poén", hogy nem kell hozzájuk számológépet használni, anélkül is megoldhatók.
2011. febr. 15. 18:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segitséget nagyon hasznos volt
2011. febr. 22. 17:04