2011. febr. 15. 15:00
1/5 anonim válasza:
log_2(sin30)=lg(sin30)/lg2
Ezt számológépbe beütve, amely biza tud 10-es alapú logaritmust számolgatni az eredmény: -1!
tg(2x)=1
1=tg45
tg2x=tg45
2x=45
x=25.5
5x-3y+2=0
Legyen x=1
5-3y+2=0
7=3y
y=7/3
P(1,7/3)
Legyen x=2
10-3y+2=0
12=3y
y=4
P(2,4) ezzel meg is van az a pont, ami egész szám. Nem kell gondolkodni.
x=3
15-3y+2=0
17=3y
y=17/3
P(3,17/3)
2/5 anonim válasza:
várj, sin30 perc vagy fok?
Mindegy, a lényeg ugyanaz, csak az eredmény lesz más. Én fokkal számoltam.
3/5 anonim válasza:
Ja, és tangensnél x=22.5, csak elírtam valamiért hm.
4/5 anonim válasza:
Amúgy ezekben a feladatokban pont az a "poén", hogy nem kell hozzájuk számológépet használni, anélkül is megoldhatók.
5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segitséget nagyon hasznos volt
2011. febr. 22. 17:04