A kör középpontja (4,2) 2x-4y=5 egyenes érinti a kört fel kell írni a kör egyenletét?

2012. máj. 3. 22:09
 1/2 anonim ***** válasza:
sugár nincs?
2012. máj. 3. 22:13
 2/2 anonim ***** válasza:

A kör egyenlete:

(x-4)^2+(y-2)^2=r^2


Mivel a kör érinti az egyenest, ezért r éppen a pont és egyenes távolsága.


Arra van egy képlet:

[link]


abs(2*4-4*2-5)/gyök(4+16)

d=5/gyök(20)


r^2=25/20=5/4


(x-4)^2+(y-2)^2=5/4



De ki lehet úgyis számolni, hogy felírod annak az egyenesnek az egyenletét, ami merőleges a megadott egyenesre, és átmegy O-n.


Kiszámolod a két egyenes metszéspontját: P


OP=r

2012. máj. 3. 22:15