Hogyan kellene megoldani ezt az exponenciális/hatványos (? ) egyenletet?


Az X-et keresem, amelynek a megoldása 3634,74.

Az odáig vezető utat valaki le tudná írni részletesen?


Itt volna a feladat:

[link]


Előre is köszönöm a segítséget!


2012. máj. 5. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy kell átrendezni, hogy az egyik oldalon csak X legyen.

Ez egyszerű csak el kell osztani az X előtt álló számokkal.


X^(0,75)=21000/(3*50000^0,25)


A jobb oldal akár be is üthető számológépbe:

X^0,75=468,12


Ha mindkét oldalt 4/3. hatványra emeled, kijön az X.

Mert ugye 0,75=3/4, és 3/4*4/3=1


X=(468,12)^(4/3)=3634,74

2012. máj. 5. 19:55
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a kimerítő és tökéletes választ!
2012. máj. 5. 20:59