Az X-et keresem, amelynek a megoldása 3634,74.
Az odáig vezető utat valaki le tudná írni részletesen?
Itt volna a feladat:
Előre is köszönöm a segítséget!
2012. máj. 5. 19:44
1/2 anonim válasza:
Úgy kell átrendezni, hogy az egyik oldalon csak X legyen.
Ez egyszerű csak el kell osztani az X előtt álló számokkal.
X^(0,75)=21000/(3*50000^0,25)
A jobb oldal akár be is üthető számológépbe:
X^0,75=468,12
Ha mindkét oldalt 4/3. hatványra emeled, kijön az X.
Mert ugye 0,75=3/4, és 3/4*4/3=1
X=(468,12)^(4/3)=3634,74
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a kimerítő és tökéletes választ!
2012. máj. 5. 20:59