Hogyan kell megoldani? (exponenciális egyenlet) : 27 * 2^x = 8*3^x

2012. ápr. 5. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:

27 * 2^x=3^3*2^x

8*3^x=2^3*3^x


3^3*2^x=2^3*3^x Osszuk el 2^3-onnal

(3/2)^3*2^x=3^x Osszuk el 2^x-ennel

(3/2)^3=(3/2)^x


x=3

2012. ápr. 5. 13:22
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha 3^3-ont elosztod 2^3-onnal, az miért (3/2)^3 ??
2012. ápr. 6. 00:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Ő, mert ez a szabály.


Azonos kitevőjű hatványokat úgy osztunk, hogy az alapokat elosztjuk egymással.


Ha nekem nem hiszem, 3-as pont:

[link]

2012. ápr. 6. 00:58
 4/9 anonim ***** válasza:
(Nem azonos alapú hatványok..)
2012. ápr. 6. 01:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm..


egyébként hogy tartod számon, hogy a megválaszolt kérdéseidhez válasz érkezett?

hihetetlen jó a reakcióidőd!:)

2012. ápr. 6. 01:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Hálás lennék, ha leírnád ilyen "konyha nyelven" az azonosságokat, egy-egy könnyű példával.. nagyon sokat jelentene.:)
2012. ápr. 6. 01:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Ennél jobban nem tudom leírni én se.

[link]


Mindegyik azonossághoz mutat példát is.

2012. ápr. 6. 10:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj meg, de Én a 3.as pontnál nem találtam meg ezt a definíciót:


Azonos kitevőjű hatványokat úgy osztunk, hogy az alapokat elosztjuk egymással.

2012. ápr. 6. 12:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Valóban, de ha megnézed a 2-est:


Nézzük meg, hogy mi történik, ha AZONOS KITEVŐJŰ hatványokat szorzunk:


Azonos kitevőjű hatványokat úgy is szorozhatunk, hogy az alapok szorzatát a közös kitevőre emeljük.


-------------

Ezután jön a 3-as

------------


"Azonos kitevőjű hatványokat oszthatunk is:"


Itt már nem írja le újra a szabályt, de ugyanaz, mint az előbb.


Előbb osztunk aztán jön a KÖZÖS hatvány.

2012. ápr. 7. 12:41