Az X valószínőségi változó abszolút folytonos eloszlású és örökifjú. Várható értéke 3. Mi lesz X eloszlása? A: 1/3 paraméterű exponenciális B: 1/3 paraméterű Pascal C: N (3,1) D: egyéb Melyik válasz a jó és miért?

2012. jan. 3. 13:03
 1/5 BKRS ***** válasza:

A Pascal eloszlas örökifjú.

P(X > k + l | X > l) = P(X > k)

A p=1/3 parameteru Pascal eloszlas varhato erteke E=1/p=3


B az jo megoldas.

2012. jan. 3. 18:25
 2/5 BKRS ***** válasza:
Az l az kis L nem "egy" a fenti valaszban.
2012. jan. 3. 18:26
 3/5 BKRS ***** válasza:

Bocs megint nem olvastam el a teljes szoveget.

Szova abszolut folytonos eloszlas kell.

a Pascal az viszont diszzkret.

Akkor a normalis az nem orokifju

akkor marad az exponencialis.

f(x)=a*e^(-ax)

P(X>s+t|T>s)=P(X>t)

OK, rendben vagyunk akkor a C a helyes.

2012. jan. 3. 18:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Az exponenciális az egyetlen abszolút folytonos eloszlás.
2012. jan. 31. 09:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Hopsz. Bocsánat, tehát az exponenciális az egyetlen örökifjú abszolút folytonos eloszlás.
2012. jan. 31. 09:37