Hogy tudom ezt kiszámolni?2011. dec. 27. 01:49
1/2 bongolo válasza:
Nem biztos, hogy így kell:
E(X) = 8 = np
D²(X) = 4 = np(1-p)
Ebből kijön, hogy p=1/2, n=16
Vagyis X 0 és 16 között lehet.
P(X=16) = 1/2^16
P(X<16) = 1 - 1/2^16
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. dec. 28. 13:31