Legyen X binomiális eloszlású valószínűségi változó, amiről ismertek: EX=8, DX=2. Határozd meg a P (X<16) valószínűséget!?

Hogy tudom ezt kiszámolni?
2011. dec. 27. 01:49
 1/2 bongolo ***** válasza:

Nem biztos, hogy így kell:


E(X) = 8 = np

D²(X) = 4 = np(1-p)


Ebből kijön, hogy p=1/2, n=16


Vagyis X 0 és 16 között lehet.

P(X=16) = 1/2^16

P(X<16) = 1 - 1/2^16

2011. dec. 27. 22:49
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. dec. 28. 13:31