Írja fel a (3;0) és (-2;1) pontok felező merőlegesének egyenletét!?

2012. ápr. 9. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:

először kiszámítjuk az egyik pontból mutató vektort a másikba:

A(3;0)

B(-2;1)

A->B(-5;1)

egyébként ez lesz a felező merőlegesnek a normál vektora

most kell a két pont távolsága:


AB=gyök(-5^2+1^2=5,1


ennek kell a felezőpontja:


F((a1+b1)/2;(a2+b2)/2)

F(0,5;0,5)


egyenes egyenlete, kell hozzá egy rajta lévő pont és egy normálvektor:


F(0,5;0,5)

e(-5;1)


Ax+By=Ax0+By0

-5x+y=-2,5+0,5

-5x+y+2=0

2012. ápr. 9. 22:07
 2/2 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm! :)

bárcsak a matektanárom is ilyen érthetően írná le... :D

2012. ápr. 9. 23:02