Ha két egyenletet ki akarok vonni egymásból, melyiket kell melyikből? . :D

2012. ápr. 9. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindegy...


A=B

C=D


A-C=B-D vagy

C-A=D-B


A kettő ugyanaz. Nyilván úgy szeretünk kivonni, hogy inkább pozitív számok legyenek az eredményben.

2012. ápr. 9. 16:12
 2/3 A kérdező kommentje:
akkor mindegy, hogy az eredmény pl.: 4, vagy -4?:O
2012. ápr. 9. 16:15
 3/3 anonim ***** válasza:

x=5

y=3


Kivonom egymásból:


x-y=2 VAGY


y-x=-2


Ugyanaz a kettő.

2012. ápr. 9. 16:21