Egy terepjáró álló helyzetből 324 kJ munkával gyorsul fel 18 m/s v-re 6 sec. alatt. Mekkora a tömege, mekkora Fs (súrlódási erő)gyorsította?
W= 324 kJ
a=18 m/S
t=6 s
Fs= ?
m= ? --> F/a
2012. nov. 4. 16:01
1/3 Radványi Patrik válasza:
Ha egy [x] utat tesz meg akkor a gyorsulás és idő összefüggésből:
x = a/2 * t^2
ki tudod számolni az adott utat. A munka képletből az erő megállapítható [Fs]:
W = Fs * a
Newton második törvénye segítségével, az erő és gyorsulás ismeretében a tömeg [m] megállapítható:
Fs = m * a
2/3 Radványi Patrik válasza:
bocsánat a munkaképletet elírtam:
W = Fs * x
elnézést
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokat segítettél! :)
2012. nov. 4. 18:24