Fizika, Milyen képlet kell hozzá? (könnyű feladatnak számít elvileg)


Egy terepjáró álló helyzetből 324 kJ munkával gyorsul fel 18 m/s v-re 6 sec. alatt. Mekkora a tömege, mekkora Fs (súrlódási erő)gyorsította?

W= 324 kJ

a=18 m/S

t=6 s

Fs= ?

m= ? --> F/a



2012. nov. 4. 16:01
 1/3 Radványi Patrik ***** válasza:

Ha egy [x] utat tesz meg akkor a gyorsulás és idő összefüggésből:


x = a/2 * t^2


ki tudod számolni az adott utat. A munka képletből az erő megállapítható [Fs]:


W = Fs * a


Newton második törvénye segítségével, az erő és gyorsulás ismeretében a tömeg [m] megállapítható:


Fs = m * a

2012. nov. 4. 17:29
 2/3 Radványi Patrik ***** válasza:

bocsánat a munkaképletet elírtam:


W = Fs * x


elnézést

2012. nov. 4. 17:30
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokat segítettél! :)
2012. nov. 4. 18:24