Hogyan kell felírni az elektromos áram számítási összefüggéseit, amelyek hatnak a 2-es,3-as és 4-es ellenállásra?


Házinak kaptam de nem igazán tudom hogyan írjam fel.

[link]



2012. okt. 22. 19:19
 1/1 bongolo ***** válasza:

A három párhuzamosan kötött ellenállás eredő ellenállását kell először kiszámolni:


Re = 1/(1/R2 + 1/R3 + 1/R4)


Ezek után olyan, mintha sorba lenne kötve R1 valamint Re. Azok eredője R1+Re

Az áramerősség, ami R1-en keresztülfolyik, az Ohm törvény szerint:

I = U/(R1+Re)


Ez az áram folyik át R1-en, és megoszlik R2,R3 és R4 között. A legkönnyebb úgy számolni, hogy először kiszámoljuk, hogy mekkora a feszültség az R2,R3 és R4 ellenállásokon (ugyanakkora a feszültség itt, hisz felül és alul ezek össze vannak kötve vezetővel).

Ennél a számításnál is a 3 ellenállás eredőjével kell számolni:

U234 = Re·I


Ezek után pedig az egyes ellenállásokon átfolyó áramerősségek megint csak az Ohm törvénnyel:

I2 = U234/R2

stb.

2012. okt. 22. 23:56