I. √x^2 +y=5


II. y^2-x=7


Köszi, aki segít:D


2012. nov. 3. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:

a √ az csak az x²-re vagy az y-ra is vonatkozik?

szóval: √(x²)+y vagy √(x²+y)?

2012. nov. 3. 16:11
 2/3 A kérdező kommentje:
Az előbbi :D
2012. nov. 6. 07:35
 3/3 anonim ***** válasza:

√(x²)+y=5 ====> x=5-y


y²-(5-y)=7

y²-5+y=7

y²+y-12=0


Másodfokú egyenlet megoldóképletébe behelyettesítessz, majd kijön két eredmény:


3 és -4 (y-ra)


x=5-y


vagyis x1=5-3=2 és x2=5-(-4)=5+4=9

2012. nov. 6. 07:56