I. √x^2 +y=5
II. y^2-x=7
Köszi, aki segít:D
2012. nov. 3. 16:05
1/3 anonim válasza:
a √ az csak az x²-re vagy az y-ra is vonatkozik?
szóval: √(x²)+y vagy √(x²+y)?
2/3 A kérdező kommentje:
Az előbbi :D
2012. nov. 6. 07:35
3/3 anonim válasza:
√(x²)+y=5 ====> x=5-y
y²-(5-y)=7
y²-5+y=7
y²+y-12=0
Másodfokú egyenlet megoldóképletébe behelyettesítessz, majd kijön két eredmény:
3 és -4 (y-ra)
x=5-y
vagyis x1=5-3=2 és x2=5-(-4)=5+4=9