Egyenletrendszer- 11. osztály?


Mely valós számokra teljesül a következő egyenletrendszer?

√x + √y = gyökalatt xy


x + y = 8


Van vlkinek esetleg vlmi ötlete


2012. okt. 13. 16:09
 1/1 anonim ***** válasza:

vezess be új ismeretleneket a gyökökre

pl √x = a, √y = b


így ezt kapod:

a+b=a*b

a^2+b^2=8


így máris egyszerűbb

2012. okt. 13. 16:44