Mely valós számokra teljesül a következő egyenletrendszer?
√x + √y = gyökalatt xy
x + y = 8
Van vlkinek esetleg vlmi ötlete
2012. okt. 13. 16:09
1/1 anonim válasza:
vezess be új ismeretleneket a gyökökre
pl √x = a, √y = b
így ezt kapod:
a+b=a*b
a^2+b^2=8
így máris egyszerűbb