Egyenletrendszer emelt matek? Hogyan?


Mely valós számpárokra teljesül a következő egyenletrendszer?


√4x+4 - √y+6 = 1 (a 4x+4 a gyök alatt és y+6 a gyök alatt)


√x+1 +2 * √y+6 = 8 (x+1 a gyök alatt, a 2 már NEM! és y+6 a gyök alatt)


Hogyan kezdjek ennek neki? XD Köszi az ötleteket :D


2012. okt. 21. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Gyök miatt feltétel kell x-re és y-ra: x>=-1 és y>=-6 kell, hogy teljesüljön. Egyébként új változók bevezetésével "szebbé" tehető az egyenletrendszer, legyen például GYÖK(x+1)=a és GYÖK(y+6)=b. Egy átalakítás kell, ez pedig az, hogy GYÖK(4x+4)=GYÖK[4*(x+1)]=2*GYÖK(x+1). Az új egyenletrendszert meg kell oldani a-ra és b-re (nyilván mivel gyök helyére került bevezetésre, mindkettőre >=0 jöhet csak számításba). Innen gondolom menni fog :)
2012. okt. 21. 18:37
 2/2 anonim ***** válasza:
De le is írhatom akár :D Szóval a fenti helyettesítéssel az új egyenletrendszer 2*a-b=1 és a+2*b=8. Például a másodikat 2-vel szorozva, majd az elsőből a másodikat kivonva -5*b=-15 adódik, innen b=3, ezzel pedig a=2 lesz. Végül e két értékkel x=3 és y=3. Ezek megfelelnek a feltételnek, továbbá visszahelyettesítünk, akkor igaz kijelentéseket kapunk, tehát ezek valóban megoldások :)
2012. okt. 21. 18:44