x+3y=-2 és a 3x-y=4 az első kijött de a második már nem lett jó az ellenőrzésben.... Valaki aki tudja levezetné nekem?? Hnapra kellene :/2012. okt. 8. 16:19
1/2 anonim válasza:
x + 3y = -2
3x - y = 4
A második szorozva 3-mal, az első marad
x + 3y = -2
9x - 3y = 12
Összeadva az egyenleteket
10x = 10
x = 1
=====
ezt visszahelyettesítve pl. az eredeti elsőbe
3y = -3
y = -1
=======
2/2 A kérdező kommentje:
köszii ^^
2012. okt. 8. 16:39