Egyenletrendszer az egyenletek lent vannak Vki segítene?

x+3y=-2 és a 3x-y=4 az első kijött de a második már nem lett jó az ellenőrzésben.... Valaki aki tudja levezetné nekem?? Hnapra kellene :/
2012. okt. 8. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:

x + 3y = -2

3x - y = 4


A második szorozva 3-mal, az első marad

x + 3y = -2

9x - 3y = 12


Összeadva az egyenleteket

10x = 10

x = 1

=====

ezt visszahelyettesítve pl. az eredeti elsőbe

3y = -3

y = -1

=======

2012. okt. 8. 16:36
 2/2 A kérdező kommentje:
köszii ^^
2012. okt. 8. 16:39