Egy kis matekos segítségek kellene ebben a feladatban: Mennyi a p paraméter értéke, ha azt szeretnénk, hogy az x + py = 2 egyenlet által meghatározott egyenes egy 3 meredekségű egyenessel párhuzamos legyen?


#matematika #paraméteres egyenlet #két egyenes párhuzamosságának feltételei
2012. okt. 6. 18:36
 1/1 bongolo ***** válasza:

Ha az egyenes egyenlete ilyen alakú:

y = mx + b

akkor m a meredekség. Alakítsuk át ezt is hasonlóra:


x + py = 2

py = -x + 2

osszunk p-vel:

y = (-1/p)*x + 2/p


Vagyis a meredekség -1/p. Annak kell 3-nak lennie:


-1/p = 3

-1 = 3p

-1/3 = p

2012. okt. 6. 20:03