2012. febr. 12. 20:36
1/4 anonim válasza:
Ez nem egy egyenlet, hanem egy kifejezés. Nem arra vagy kiváncsi, hogy hogyan kell közös nevezőre hozni?
2/4 A kérdező kommentje:
de igazad van, bocsi, csak már nagyon fáradt vagyok, 4órája algebrázom
2012. febr. 12. 20:55
3/4 anonim válasza:
a közös nevező a két nevező szorzata, vagyis (c-d)*(c+d) lesz, ami egyenlő c^2-d^2-tel:
5/(c-d)-3/(c+d)=(5*(c+d)-3*(c-d))/(c^2-d^2)=(5*c+5*d-3*c+3*d)/(c^2-d^2)=(2*c+8*d)/(c^2-d^2)
4/4 A kérdező kommentje:
kössz
2012. febr. 12. 21:16