|6-x|-3=2x
Megkeressük a nullpontot és utána, hogy helyettesítem be?
2012. jan. 31. 20:07
1/1 anonim válasza:
Ha x < 6, akkor |6 - x| = +(6 - x).
6 - x - 3 = 2x,
x = 1, helyettesítve jó megoldás.
Ha x >= 6, akkor |6 - x| = -(6 - x) = -6 + x = x - 6.
x - 6 - 3 = 2x,
x = -9, helyettesítve nem jó megoldás (hiszen abból indultunk ki, hogy x >= 6, de -9 < 6).