Hogy oldjam meg ezt az abszolút értékes egyenletet?


|6-x|-3=2x


Megkeressük a nullpontot és utána, hogy helyettesítem be?


2012. jan. 31. 20:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha x < 6, akkor |6 - x| = +(6 - x).

6 - x - 3 = 2x,

x = 1, helyettesítve jó megoldás.

Ha x >= 6, akkor |6 - x| = -(6 - x) = -6 + x = x - 6.

x - 6 - 3 = 2x,

x = -9, helyettesítve nem jó megoldás (hiszen abból indultunk ki, hogy x >= 6, de -9 < 6).

2012. jan. 31. 20:52