Hogy oldom meg ezt az egyszerű egyenletet?


1) 30+a/a = sin51,4°/sin13,8°


2) 48-a/a = sin91,2°/sin34,2°



Ahol per jel van, az törtvonalat jelentene, csak azt ugye nem tudom kiírni.

Köszönöm :)


2012. jan. 24. 20:20
 1/2 BKRS ***** válasza:

(30+a)/a = sin(51,4°)/sin(13,8°)

(30+a)/a = 3.27635578

30 + a = 3.27635578 *a

30 = 2.27635578 * a

a = 13.1789592


Hasonlo eljarassal a masodiknal.

2012. jan. 24. 20:40
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm sokat segítettél :)
2012. jan. 24. 20:47