1) 30+a/a = sin51,4°/sin13,8°
2) 48-a/a = sin91,2°/sin34,2°
Ahol per jel van, az törtvonalat jelentene, csak azt ugye nem tudom kiírni.
Köszönöm :)
2012. jan. 24. 20:20
1/2 BKRS válasza:
(30+a)/a = sin(51,4°)/sin(13,8°)
(30+a)/a = 3.27635578
30 + a = 3.27635578 *a
30 = 2.27635578 * a
a = 13.1789592
Hasonlo eljarassal a masodiknal.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm sokat segítettél :)
2012. jan. 24. 20:47